סיפורים שכתבתי

הסיפורים מופיעים על פי סדר פרסומם, מהחדש לישן.

סדרת שומרי הערים – סדרת סיפורים המבוססת על הרעיון שלכל עיר יש רוח עיר, ולכל הערים יש שומר ערים  שאחראי לסייע להן במידת הצורך, לשמש כאוזן קשבת, תמיכה ועזרה – רק שבדרך כלל הוא לא מסוגל לעזור.

רוחות מדבר – סיפור בהמשכים המתפרסם מדי שבוע בעיתון הנוער "ראש 1". מישהי בפנימיית "רוח המדבר" שבנגב עומדת למות. אף אחד לא יודע מי, אבל זה קורה בכל שנה כבר עשור. כששני ננעלת בבית הספר ללילה, היא פוגשת רוח רפאים שרודפת את הפנימייה, ויחד הן מחליטות לפתור את תעלומת מקרי המוות – לפני שיהיה מאוחר מדי.

כל הדרכים מובילות – גאות, דוקטור באוניברסיטה, סובלת מאפילפסיה ושלל בעיות נוירולוגיות אחרות שנובעות מתאונת דרכים שעברה כילדה. הדבר היחיד שמאפשר לה לתפקד הוא העדשה, התקן מוחי חדשני. אבל איום על המשך דרכה של העדשה מכריח אותה להתמודד מחדש עם המגבלות שלה. הסיפור פורסם באסופת הסיפורים "היה יהיה" בשנת 2017.  

המבוך של קאל – ענת חיה בעולם שבו לכולם יש כוחות קסם – אבל הם משמשים למתמטיקה, פיזיקה, כימיה ומכונאות. מלבד, כמובן, במבוכים, שבהם אפשר לחוות הרפתקאות אמיתיות ולהילחם במכשפים – כמו המכשף הנורא קאל, שענת מעריצה ורוצה להיות כמוהו, עד שהיא מגיעה סוף סוף להרפתקה אמיתית במבוך, ומגלה כמה קאל הנורא הוא אדם נאלח, גם מחוץ למשחק. הסיפור נכתב לזכרו של אלן ריקמן, ופורסם בגיליון 23 של כתב העת "חלומות באספמיה".

מציאות ואבדות – מיכל ודורון, שני ילדים, מוצאים את עצמם על האי "איבוד" (שהופיע לראשונה בסיפור "הלכתי לאיבוד, תיכף אשוב") ומנסים למצוא את דרכם הביתה בין ערימות של מכתבים אבודים, ספרים נדירים, צעצועים ישנים, אוכל אקזוטי בטעמים משונים, וכמובן, הרבה מאוד גרביים לא תואמים. הסיפור פורסם באסופת הסיפורים "היה יהיה" וזכה בפרס גפן לשנת 2017.

עת קציר  באנגליה הויקטוריאנית, האיכר הנרי מגדל חיטה בעל יכולות מופלאות, ונתקל בחבורת ילדים חסרי בית. הוא מחליט לארח אותם לארוחה, ומגלה שלאחת מהם, גרייס, יש סוד משותף איתו: אירוע נורא שפקד את עברם ועדיין רודף אותם. הסיפור הוזמן במסגרת הפטריאון שלי, והפך מסיפורון קצרצר לסיפור קצר בזכות העולם העשיר והמעניין שבנה זיו וויטיס, מזמין הסיפור. הסיפורון זכה במקום השלישי בתחרות הסיפורים של עולמות 2016, ופורסם במימד העשירי המיוחד שיצא לכבוד אירוע 20 שנה לאגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, באוגוסט 2016.

אלף תמונות – בעתיד, קריאת ספרים הלכה ונעשתה תחביב מינורי וחריג, ורק מעטים עוד קוראים. השימוש בנייר הוצא מחוץ לחוק, כך שאוריאן, גיבורת הסיפור, נאלצת לשלם סכומי עתק עבור הזכות לקרוא בכל פעם פרק אחד של ספר. ואז היא פוגשת את "הספרנית", ומגלה שיש דרך אחרת. פורסם בגיליון 22 של כתב העת "חלומות באספמיה".

חמישה ימים – על פלנטה מרוחקת ומבודדת, החלוצים הראשונים של ההתיישבות הצעירה עומדים להפשיר תאי השהייה בהם מחכים הדור השני של המתיישבים, שיצאו מכדור הארץ מאות שנים אחרי ספינת הדורות המקורית. הסיפור עוקב אחרי נקודות המבט השונות והיחס האמביוולנטי של אנשי המושבה אל תאי ההשהייה וההחלטה להפשיר אותם.

הילדל הכי יפל בגן – אבא של תום, ילד בגן, חווה חוסר נוחות לגבי החבר/ה החדש/ה של הבן שלו. סיפורון קצרצר שנכתב במסגרת הסיפורונים שהוזמנו על ידי תומכי הפטריאון שלי (כל תומך בקטגוריה של 3 דולר ומעלה מוזמן לבקש סיפור אחד, בכל זמן שהוא).

מסע של בוקר – בעולם שבו מתרחש הסיפור "מי מפחד מהחושך", גנימד החתול יוצא למסע ששום יצור לילה לא אמור לצאת אליו – להשיג בייגל טרי ממאפייה. סיפורון קצרצר שנכתב במסגרת הסיפורונים שהוזמנו על ידי תומכי הפטריאון שלי (כל תומך בקטגוריה של 3 דולר ומעלה מוזמן לבקש סיפור אחד, בכל זמן שהוא).

המקרן הרב-ערוצי – בעתיד של כנסי המדע הבדיוני והפנטסיה, בעיית הבחירה בין התכנים המשובחים השונים בתוכניה הלכה ונעשתה גרועה יותר. סגל הפסטיבל מנסה להתמודד עם הבעיה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, אבל זו יוצרת בעיות אחרות. סיפור מדע בדיוני קצרצר, מטופש וקהילתי מאוד לכבוד פסטיבל אייקון למדע בדיוני, לפנטסיה ולמשחקי תפקידים. אל תפספסו את גרסת האודיו-וידאו המופלאה שצילמה עדי לויה (באותו עמוד).

קפיצת חלל – סיפור בהמשכים שהתפרסם מדי שבוע בעיתון הנוער "ראש 1". בעתיד הרחוק, כאשר בני האדם עזבו מזמן את כדור הארץ, ניק, נער בן 16, חי על סיפון ספינת המבריחים "ארקדיה", ומרוצה מאוד מהקריירה שלו כפורץ ופושע, עד שהעולם שלו מתערער כשהצוות שלו נתקל בגביש שמסוגל לעשות דברים מופלאים. יפורסם בבלוג שלי כשיהיה לי אנרגיה להתעסק איתו. 🙂

מי מפחד מהחושך – ליטה היא בת למשפחה אצילית של רוכבי צל, שמנסה לחיות חיים אנושיים רגילים עד שבן למשפחה של נושאי אור נכנס לחייה. הסיפור זכה במקום השלישי בפרס עינת, וגרסה ארוכה ומשודרגת שלו פורסמה באנתולוגיית הסיפורים "היה יהיה" השביעית.

שמיים זרועי כוכבים – אלי היא טלפתית שמשתמשת ביכולות שלה כדי לעזור לבעלי חיים עם טראומות. היא נהגה להיות חלק מקליניקה שעזרה לבני אדם, אבל משהו רע קרה. דברים רעים עומדים לקרות שוב. הסיפור פורסם באנתולוגיית הסיפורים "היה יהיה" השישית ומועמד לפרס גפן לשנת 2015.

על גב כף ידה – אבא של רוני, שהיה סופר מפורסם, נפטר לפני שסיים לכתוב את ספרו האחרון. רוני מחליטה להשתמש בכל אמצעי שעומד לרשותה כדי להשלים את עבודתו. הסיפור פורסם באסופת הסיפורים האלקטרונית  "געגועים למחר". את האסופה, הכוללת שישה סיפורים, ניתן לרכוש במחיר 12 ש"ח בלבד באתר בוקסילה, ולקרוא על כל מכשיר.

דסטיני כשחייזרים מגיעים לכדור הארץ, נושאים איתם מתנות, המצאות טכנולוגיות ופיתוחים שיקדמו את המין האנושי קפיצת דרך עצומה כרגע, יש להם רק בקשה מטורפת אחת בתגובה. קומדיית מד"ב שנכתבה לפרוייקט הכתיבה של כנס מאורות 2012.

חורף בקאסטורליאור עומד למות בשנה הקרובה, אבל המוות הוא רק צורה אחרת של חיים בקאסטור. הסיפור פורסם באנתולוגיית הסיפורים "היה יהיה" השלישית והיה מועמד לפרס גפן. 

טיימר – סיפורו של רובוט קטן שכל מהות חייו היא לכוון שעון גדול ולא מדוייק – עד שהוא שומע את שאר הרובוטים מתחילים להתמרד. הסיפור נכתב לפרוייקט הכתיבה של כנס מאורות 2011, שעסק באייזיק אסימוב וברובוטים שלו.

שלובים – השלובים הם חייזרים שחיים בינינו כיוון שאינם יכולים לחזור הביתה. הסיפור נכתב לפרוייקט הכתיבה של כנס מאורות 2010, שעסק בחייזרים. 

סנסבאסה – סיפור קהילתי קטן העוסק בתופעת הסיפורים המדכאים במגזין המקוון הוותיק "בלי פאניקה". הסיפור מופיע אחרון במקבץ המצורף, ונכתב לכבוד פרוייקט עשור ל"בלי פאניקה". אזהרה – הסיפור ידבר בעיקר לקהילת המדע הבדיוני והפנטסיה הישראלית)

מרק עם שקדיות רוני מבקרת אצל סבתא. סבתא מנסה להאכיל אותה בכמויות אוכל שלא ברור איך היא מכינה. וחוזר חלילה. נכתב לזכרה של סבתא שלי. הסיפור פורסם באנתולוגיית הסיפורים "היה יהיה" השניה, והיה מועמד לפרס גפן.

הלכתי לאיבוד, תיכף אשוב – נועה מאבדת דברים, לרבות את עצמה. יוני מוצא את היומן שלה, יוצא בעקבותיה, ומוצא את המקום אליו מגיעים כל הדברים שהולכים לאיבוד. הסיפור פורסם באנתולוגיית הסיפורים "היה יהיה" הראשונה, והיה מועמד לפרס גפן. 

להשמיד את אשמדאי – סיפורה של מכשפה הנאבקת בשדים והסייד-קיק שלה. סיפור קומי שהתפרסם במסגרת פרוייקט "חתיכות בשריון ביקיני" בבלי פאניקה. מומלץ במיוחד למי ששיחק במשחק המחשב הקלאסי "דיאבלו 2". הסיפור פורסם במגזין "בלי פאניקה".

אביב – לאריאדלה, אלת הצבעים, יש בעיה בהאצלת סמכויות. האל-סיסטנט שלה, טלמון, מתקשה לקבל את העובדה שאסור לו אפילו לצבוע טביעות רגליים בוציות. הסיפור פורסם במגזין "בלי פאניקה". לסיפור זה הוקלט תסכית במסגרת קבוצת מספרי הסיפורים. 

דל שפתייך – בעולם בו נמצאה תרופה המנטרלת כל אלימות פיזית ומילולית, זוג צעיר מחליט להתנסות ברגשות האסורים. הסיפור פורסם במגזין "מרקורי", זכה בתחרות "מלחמה ושלום" בעולמות בשנת 2008 (כיוון שבדיוק ביימתי הפקה, יצאתי מאחורי הקלעים יחפה ועם ספוגית מייק אפ ביד לקבל את הפרס. כן, יש תמונות), והיה מועמד לפרס גפן בשנת 2008. 

עולם מושלם – בעתיד, כולם מסוגלים להגשים ולממש את חלומות הלילה שלהם. דינה היא אחת מכמה חריגים שלא זכו ביכולת, אבל יש לה דרכים אחרות להגשים את החלומות שלה. הסיפור נכתב במסגרת פרוייקט הכתיבה "חלום בהקיץ", פורסם במגזין "חלומות באספמיה" והיה מועמד לפרס גפן בשנת 2007.

מורדת – סיגל, חוקרת שהשתחררה מהצבא, מגוייסת מחדש כדי לחקור את לילך, מי שחשודה כראש מחתרת החולמים, המסרבים לקחת נוגדני חלימה. הסיפור נכתב במסגרת פרוייקט הכתיבה "חלום בהקיץ", ופורסם במגזין "בלי פאניקה". 

שתילי יער – סיפורן של שלוש נשים בעלות קשר עמוק ליער, ושלושת הגברים שאוהבים אותן. הסיפור פורסם במגזין "בלי פאניקה", והיה מועמד לפרס גפן בשנת 2007.

לא עוזב את העיר – אייל לא מצליח לצאת מתל אביב. לא בגלל שהוא לא רוצה, או בגלל שהוא חי בבועה, או בגלל שאין לו מכונית. העיר פשוט לא רוצה לתת לו ללכת. הסיפור פורסם במגזין "חלומות באספמיה", גיליון 16, שניתן להשיג באתר חלומות באספמיה.

הגלולה האדומה – סיפורה של אם שמנסה להקהות את הרגשות של הבת שלה, לטובתה שלה. זוכה מקום שני בתחרות "מעבר לאדם" בעולמות 2007. 

במראה – דניאל משתמשת במראה כדי לשנות את המציאות בנקודות לא מוצלחות בחייה. נכתב במסגרת תחרות הכתיבה של כנס בדיון, וזכה בפרס גפן לשנת 2007. 

רמזורים עידן וליאור נפגשו כשהמכוניות שלהם התנגשו ברמזור. זו היתה אמורה להיות אהבת אמת. זו לא היתה. הסיפור פורסם במגזין "בלי פאניקה", והיה מועמד לפרס גפן בשנת 2006.

שיר אהובת הספן – אישה צעירה בעלת כוח על טבעי מתאהבת בספן שמבטיח לקחת אותה הרחק משם. הסיפור זכה במקום השני בתחרות מיתוסיפור 2005, ופורסם במגזין המימד העשירי. 

טבע דומם – ערן נחשב לאחד הציירים הכי מבטיחים ובעלי דמיון עשיר בעולם. אף אחד לא יודע שהוא פשוט מביט אל העבר ומצייר את מה שהוא רואה. הסיפור פורסם במגזין "חלומות באספמיה", גיליון 13, והיה מועמד לפרס גפן בשנת 2005.

טיול לילי – איש רדוף על ידי הזכרונות שלו הולך לטייל בלילה ולהרהר במר גורלו. זה הסיפור השני שאי פעם פרסמתי, והוא פורסם במגזין "חלומות באספמיה", גיליון 9. 

תנין בירמוך בכל שנה יש דיווחים על תניך בירמוך. חמת גדר מכחישים כל קשר, ואנשי הסביבה לא מתרשמים מהאגדות. עד שילדה אחת מגלה את התנין האמיתי. הסיפור פורסם במגזין "בלי פאניקה", והוא הסיפור המקורי הראשון שאי פעם פרסמתי, ולמרות שהוא בוסרי אני עדיין אוהבת אותו.

משחק כתיבה

ב-2014 החלטתי לעודד את מצב רוחי באמצעות משחק כתיבה. חוקי המשחק: חברי הפייסבוק שלי ואורחים הוזמנו לכתוב מילה (או מספר מילים), ואני הייתי צריכה לכתוב עליהם סיפורון של פסקה או יותר. מלבד המילה, הם היו צריכים לכתוב האם הם מעוניינים בסיפור מקורי לגמרי, בפאנפיק (רק על פי פאנדום שאני מכירה), או בסיפורון בעולם שכבר כתבתי. המשחק היה כיף גדול עבורי, ואפשר לקרוא את כל הסיפורים בו בקישורים המצורפים, או ישירות בשרשור המקורי בפייסבוק, הפתוח לקריאה ולתגובות לכולם.

ברוקולי, רוני רוחקין, פאנפיק באטמן וגם: גרסה מוקראת ומצולמת של עדי לויה

שותף, שי שחם, פאנפיק סטאר טרק וגם: גרסה מוקראת ומצולמת של עדי לויה

כפילים, איתמר כוריאל, סיפור מקורי וגם: גרסה מוקראת ומצולמת של עדי לויה

השתלמות, הדס נבנצל, פאנפיק באפי וגם: גרסה מוקראת ומצולמת של עדי לויה

נצח, דודו גוטליב, פאנפיק בבילון 5 וגם: גרסה מוקראת ומצולמת של עדי לויה

עיניים ירוקות, שרי דה-ווינטר, סיפור מקורי וגם: גרסה מוקראת ומצולמת של עדי לויה

מיץ גזר, ענבר גרינשטיין, סיפור מקורי וגם: גרסה מוקראת ומצולמת מאת עדי לויה

בוסטון, נועה לחמן, שומרי ערים וגם: גרסה מוקראת ומצולמת מאת עדי לויה

כנס חובבים, מרים קרייסל, שומרי ערים וגם: גרסה מוקראת ומצולמת מאת עדי לויה

רל'יה, בועז קרני, שומרי ערים

סמארטפון, גיא בוסקו, פאנפיק משחקי הכס וגם: גרסה מוקראת ומצולמת מאת עדי לויה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *